Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 12:15 Biznes, Finanse

O jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze szafy rack

Obecnie standardem jeśli chodzi o przechowywanie serwerów i sprzętu sieciowego są szafy rack. Wynika to głównie z naprawdę dużej funkcjonalności takiego rozwiązania, co znacząco ułatwia zarządzanie wszystkimi kablami i urządzeniami. Jednak aby wszystko faktycznie funkcjonowało tak jak należy, to taka szafa musi być odpowiednio dobrana. Na naszym rynku jest dostępnych wiele gotowych modeli, w razie potrzeby nie powinno być również problemów aby zrobić odpowiedni na zamówienie. Dlatego na pewno uda się coś odpowiedniego znaleźć, ale na samym początku trzeba wiedzieć czego się szuka.

Najważniejsza sprawa to ustalenie, jaki rozmiar ma mieć zamawiana szafa stojąca rack. Tu najprostszym sposobem będzie dokładne zmierzenie wysokości urządzeń mających się znaleźć w środku, i dołożenie mniej więcej 30 procent zapasu. To się jednak sprawdzi w sytuacji, gdy nie jest planowana żadna zabudowa. Jeżeli w szafie mają się w przyszłości pojawić dodatkowe routery czy komputery, to od razu najlepiej uwzględnić odpowiedni zapas, niż później musieć wszystko wymieniać. Wiele osób przy wyborze wyłącznie się sugeruje wysokością, nie zwracając uwagi na głębokość, a ta jest też ważna. Zarówno z przodu jak i z tyłu znajdować się przecież będą kable, do jakich raczej być powinien wygodny dostęp. Lepsze wersje szaf mają dwie sekcje, co umożliwia dostęp z tyłu bez potrzeby demontowania urządzeń.

Następną ważną kwestią, na jaką pasuje zwrócić uwagę, są wszelakie akcesoria i wyposażenie. Wytwórcy dają tu naprawdę dużo różnych możliwości, dzięki czemu można dopasować taką szafę dokładnie do swoich potrzeb. Zamki przydają się w przypadku, gdy do szafy miałyby dostęp jakieś nieuprawnione osoby, co zapewni odpowiednie bezpieczeństwo. Jeżeli taka szafa będzie stała w pomieszczeniu, w którym mogą wystąpić różne zanieczyszczenia, to można pomyśleć o większej klasie szczelności. Przy pracy ze sprzętem bardzo się przydają ściągane boczne panele, dzięki którym nie trzeba wszystkiego wyciągać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close