Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 15:55 Biznes, Finanse

O czym warto wiedzieć, jeśli ktoś się stara o pożyczkę unijną

Jedną z popularniejszych form finansowania w ostatnim czasie są unijne pożyczki. Sama Unia inwestuje ogromnie dużo środków w rozwijanie gospodarek swoich członków, zarówno w formie bezzwrotnych dotacji jak i właśnie kredytów i pożyczek. Przy pomocy dotacji zostało do tej pory wykonanych rzeczywiście sporo inwestycji, i bardzo wspomogło to gospodarkę naszego kraju. Dla przedsiębiorców z kolei świetną opcją jest kredyt unijny dla firm, bo posiada on kilka istotnych plusów. Po pierwsze dużą zaletą takiego kredytu są ogólne koszty, dużo mniejsze niż przy innych produktach bankowych. Czasami można nawet znaleźć pożyczki bez żadnego oprocentowania i prowizji, a przeważnie będzie to znacznie mniej niż w przy komercyjnych produktach. Z tego też powodu się one cieszą takim zainteresowaniem, pomimo że przed ich otrzymaniem należy spełnić liczne warunki. Oferta takich kredytów i pożyczek jest kierowana do szerokiego grona beneficjentów.

Mogą z nich między innymi skorzystać mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy. Ale tego typu forma wsparcia jest także dostępna dla osób bezrobotnych, jakie chcą wystartować ze swoim biznesem, szkół i placówek oświatowych czy wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Formy dofinansowania są bardzo różne, oprócz samych pożyczek obejmować też mogą poręczenia kredytów i wejścia kapitałowe. Całkiem szerokie są również możliwości na wykorzystanie uzyskanych środków. Dla osób bezrobotnych, jakie by chciały rozpocząć własny biznes, bardzo dobre rozwiązanie to pożyczka unijna na tak zwany start. Dużą popularnością się cieszą kredyty rozwojowe, jakie przeznaczyć można na zakupienie urządzeń i maszyn czy wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych. Dla wielu przedsiębiorców najbardziej pożądana będzie pozyczka unijna dla firm obrotowa, przy pomocy jakiej będzie można finansować bieżącą działalność gospodarczą. Są również dostępne pożyczki na inwestycje związane z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii i pracami termomodernizacyjnymi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close