Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 11:37 Moda, Uroda

Czemu po prysznicu czasami swędzi skóra

Jeżeli ktoś wychodzi spod prysznica lub wanny i zacznie go wtedy swędzieć skóra, to może być to rezultatem niejednej rzeczy. Niekiedy powody takiego stanu są bardzo błahe i łatwe do wyeliminowania, a niekiedy będzie to jednak jakaś choroba. Dlatego też jeśli tego typu swędzenie utrzymywać się będzie dłużej, to pasuje skonsultować się jednak z jakimś lekarzem, bo być może to będzie coś bardziej poważnego. Niekiedy na takie dolegliwości uskarżają się osoby chorujące na niewydolność nerek, zapalenie wątroby czy nawet jakiś stan nowotworowy. Lecz nie zdarza się to często, znacznie częściej jednak to będzie skutkiem różnych czynników podrażniających. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jaką się ma skórę. Jeżeli będzie ona sucha i delikatna, to zbyt długie kąpiele mogą powodować nieprzyjemne swędzenie. W czasie nich ta nieduża ilość serum jest zmywana, i to pogłębia powstałe dolegliwości. Niekorzystnie działa również zbyt gorąca woda oraz występowanie w niej chloru.

Co interesujące, kłopoty ze swędzeniem mogą się też pojawić u osób, które często i długo biorą kąpiel, używając przy tym gąbek czy rękawic. W przypadku takich kąpieli naturalna warstwa ochronna nie będzie miała okazji, żeby się odbudować, i zaczynają się na skórze pojawiać różnego rodzaju podrażnienia czy zaczerwienienia. Dlatego też niejednokrotnie wystarczą niewielkie zmiany nawyków, żeby wyeliminować skutecznie problemy ze swędzeniem po kąpieli. Pasuje przy tym się wspomagać odpowiednimi kosmetykami, jakie również mają tutaj bardzo duże znaczenie. Jeśli będą zawierać jakieś podrażniające czy uczulające substancje, takie jak barwniki, konserwanty czy detergenty, to może to powodować różnego rodzaju uczulenia i alergie.

Z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie delikatniejszych preparatów, opartych przede wszystkim na naturalnych składnikach, i zawierających dużo substancji nawilżających. Po inne wskazówki na ten temat sięgnąć można do internetu, można je między innymi znaleźć na stronie takiej jak chociażby kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close