Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 16:16 Moda, Uroda

Jakie są podstawowe typy nici i jakie mają właściwości

Dla wielu osób nici hydrofobowe będą się kojarzyć z maszyną do szycia i co najwyżej różnymi rodzajami kolorów, dobranymi do koloru danego ubrania.

Faktycznie branża odzieżowa chyba najczęściej z nici korzysta, lecz jak pokazuje praktyka, nie jedynie ona. W końcu wszystkie meble tapicerowane również zostają zszywane z elementów tkanin, i oczywiście wykorzystywane są do tego celu odpowiednie nici. Zupełnie inne, niż krawieckie, znacznie grubsze i odporniejsze, tak żeby sofa czy narożnik służyć mogły przez długie lata. Za pomocą nitek są także zszywane taśmy do plecaków, namioty, zasłony, i mnóstwo innych przedmiotów, o których nie myśli się na co dzień. Przede wszystkim nici można podzielić ze względu na rodzaj surowca użytego do ich produkcji.

Przeważnie do ich wytworzenia są wykorzystywane naturalne surowce, czyli bawełna oraz w mniejszym stopniu len i jedwab. Lecz jeśli będą potrzebne jakieś specjalne właściwości, takie jak na przykład elastyczność czy wysoki poziom odporności na rozerwanie, to są też stosowane różnego rodzaju sztuczne tworzywa. Na przykład takie jak poliester, nylon, czy w ostatnich czasach coraz częściej teflon. Bardzo różna jest również konstrukcja nici, która uzależniona będzie od ich przeznaczenia. Krawiecka branża na przykład korzysta najczęściej z nici gładkich, a tapicerzy z nici odcinkowych czy z pojedynczych włókien. Na naszym rynku jest wiele specjalistycznych odmian tego produktu, ale jeśli komuś będzie zależało, to producent nici zrobi także odpowiednie na zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close