Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 12:23 Budownictwo, Przemysł

Na jakie sprawy zwrócić uwagę podczas wyboru kompresora śrubowego

Pośród wielu używanych w pneumatyce urządzeń spora część inżynierów chętnie sięga po kompresory śrubowe. Urządzenia te mają nietypową konstrukcję, składającą się z dwóch obracających się w odwrotnym kierunku wałów. Dzięki temu dają płynne dostarczanie powietrza, a także duże możliwości jeśli chodzi o regulację ciśnienia. Ze względu na swoją specyfikę funkcjonowania zdecydowanie zaleca się ich używanie do pracy ciągłej. Wynika to z tego, że uzyskanie optymalnych warunków działania będzie wymagało ogrzania oleju we wnętrzu do dość wysokiej temperatury, a może to trwać nawet blisko godzinę. Podczas wyboru konkretnego modelu trzeba na kilka ważnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim moc urządzenia należy dopasować do konkretnych potrzeb. Rzecz jasna pewna rezerwa powinna być zostawiona, ale nie należy przesadzić tu za bardzo.

Szczególnie że większy sprzęt to także konieczność zapewnienia mu odpowiedniego miejsca, oraz wentylacji i zasilania. Podczas oceny wydatków należy mieć też na uwadze wydatki wiążące się z energią. Przy lepszych producentach takie dane powinny być dostępne, co umożliwi oszacowanie całościowych wydatków na użytkowanie sprzętu. W tych kosztach należy też uwzględnić serwisowe przeglądy i konieczność wymiany potrzebnych części i akcesoriów. Warto zastanowić się również nad zakupem dodatkowych urządzeń, jakie mogą znacząco ograniczyć wydatki na eksploatację.

Z pewnością wpływają na to mocno wymienniki ciepła, które pobierają energię z chłodzącego układu urządzenia i oddają ją do ogrzewania wody albo instalacji grzewczej. Jeśli chodzi o gwarancję, to dzisiaj standardem pośród lepszych producentów będzie dwa lata. W wielu przypadkach ten okres można przedłużyć za ekstra opłatą, lecz tu podjąć już należy indywidualną decyzję. Z pewnością sporo informacji na temat doboru kompresorów i ich użytkowania uzyskać można odwiedzając jakiś polecany sklep pneumatyczny. Sporo wiedzy na ten temat będzie także do znalezienia w sieci internetowej, przykładowo na stronie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close