Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 09:40 Dom, Ogród

Technologia ledowa – jakie obecnie ona ma możliwości zastosowania

Nasza współczesna cywilizacja raczej by nie mogła funkcjonować bez prądu, a ten między innymi jest wykorzystywany do oświetlenia. Całkiem niedawno jeszcze zużywane na to było naprawdę dużo prądu, z uwagi na to, że stosowane były zwykłe żarówki. A w nich tylko niewielka część całej energii była przekształcana na światło, reszta była marnotrawiona w formie ciepła. Te straty były ogromne, na szczęście jednak wszystko się zmieniło w chwili, w której pojawiło się na rynku oświetlenie ledowe. Ta technologia oparta została na niewielkich ledach, które przy płynącym przez nie prądzie emitują promienie świetlne.

Skuteczność tego rozwiązania jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych żarówek, gdyż tu bardzo duża część prądu jest faktycznie przekształcana na światło widzialne. To przekłada się z kolei na jedną z podstawowych zalet, jakie posiadają żarówki led, czyli brak grzania. Tradycyjna żarówka potrzebowała przynajmniej kilkudziesięciu watów mocy, żeby dać jako taką jasność, w przypadku ledów potrzebne ich będzie jedynie kilka, a to nie wystarczy do tego aby się mocno rozgrzać. Warto też wspomnieć o następnych zaletach tego rozwiązania, a tych jeszcze jest parę. Wspominane już nieduże zużycie prądu ma przełożenie na wiele razy niższe rachunki, które trzeba płacić.

Kolejną z oszczędności jest również to, że ledy są dużo bardziej żywotne, a przez to rzadziej trzeba je wymienić. Co prawda na początku trzeba za nie więcej zapłacić, lecz po krótkim okresie czasu się to zwróci. Pomysłów i inspiracji na to, jak wykorzystać takie oświetlenie jest naprawę sporo, bardzo interesująco na przykład się prezentują Taśmy cob. Nie ma żadnego problemu, żeby takie żarówki stosować przy odpowiednim zabezpieczeniu na zewnątrz, tu na przykład bardzo się przydaje możliwość ukierunkowania źródła światła. W celu wyszukania pomysłów i inspiracji na wykorzystanie takich rozwiązań najlepszym miejscem będzie sklep z oświetleniem led, gdzie zapoznać się można z wszelkimi nowościami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close