Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 14:47 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Maszyna do cięcia styropianu – jakie parametry są istotne

Ten, kto kiedykolwiek ciął arkusz styropianu za pomocą noża, wie jakie to było niewygodne i uciążliwe. Przy jednorazowej sytuacji można sobie jeszcze jakoś dać radę, ale jeśli należało by było to codziennie robić, to z pewnością tego typu praca stałaby się mocno uciążliwa. Dlatego też firmy pracujące na co dzień ze styropianem z pewnością powinny zaplanować, żeby pojawiła się u nich profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu w praktyce jest niezastąpione w tego typu pracach, znacznie ją przyspieszając, ale także dając więcej dokładności.

Zasada funkcjonowania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez który puszczony jest prąd pochodzący z odpowiedniego zalicza. Przepływający prąd nagrzewa mocno drut, a to z kolei pozwala skutecznie ciąć styropian. Nie powstają przy takiej operacji żadne niepotrzebne odpadki czy zanieczyszczenia, a sama krawędź jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki odpowiedniej szerokości z reguły docinać można każdy standardowy arkusz, w tym także po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tym sposobem jest bardzo dokładne, bo krawędź cięcia jest robiona za pomocą prostego, sztywnego drutu, więc nie ma obaw o to, że nagle coś ucieknie. Czasami może się także pojawić konieczność zmniejszenia grubości styropianowej płyty, aby ją dobrze dopasować do konkretnego miejsca. W takich sytuacjach gilotyna do cięcia styropianu także bez problemów sobie poradzi, bo wystarczy ustawić drut w odpowiednim miejscu, dobrze go przymocować i po kilku minutach wszystko będzie zrobione.

Porządne modele takich gilotyn powinny posiadać jeszcze jedną przydatną funkcjonalność. Przy wykończeniach ociepleń budynków często trzeba dokładać nietypowe, nieduże elementy, żeby wszystko było dobrze zabezpieczone. Jeżeli oporowy drut zostanie przymocowany w pionie, to wtedy da się wycinać za jego pomocą nawet bardziej skomplikowane kształty. Tym sposobem w tego typu przypadkach również odpadnie konieczność mało komfortowego cięcia za pomocą noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close