Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 10:58 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jakie możliwości mają posiadacze domów w zakresie monitoringu

W naszym kraju w każdym roku dochodzi do dużej ilości włamań. W praktyce żaden dom czy mieszkanie bezpieczne nie będą, ponieważ włamywacze niejednokrotnie wybierają zupełnie przypadkowo. A ci bardziej zorganizowani obserwują wcześniej domowników, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i zaczynają działać w odpowiednim momencie.

Dlatego też jeżeli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś bardziej kosztowne przedmioty lub po prostu ma obawy przed włamaniem, to pomyśleć może o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dobytku. Już przy wejściu na podwórko pojawić się może nowoczesne urządzenie monitorujące, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu dokładnie widzieć, kto chce wejść na posesję, co jest niezwykle praktyczną i wygodną możliwością. Właściciele domów instalują coraz częściej takie zestawy zamiast zwykłych domofonów, a najnowsze wersje mogą być nawet sterowane za pomocą smartfonów.

Kolejnym istotnym elementem ochrony jest system monitoringu. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, jaka wchodzić będzie w jego skład musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Powinien on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie konieczności dało się rozpoznać osoby z kadrów. Minimalna robocza rozdzielność tego typu urządzeń to HD, ale jeszcze lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać z dużo większą ilością danych do nagrania, z tego też powodu należy też zadbać o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków twardych, żeby mogły się na nim zmieścić wszystkie filmy w ustalonym okresie czasu.

Kamery monitoringu rejestrować także muszą obraz w nocy, dlatego dobrą opcją są modele posiadające diody podczerwieni. Takie światło nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco polepsza ostrość obrazu. Przy urządzeniach funkcjonujących na zewnątrz istotne będzie, aby ich obudowy odporne były na czynniki atmosferyczne. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie te elementy w jednym miejscu, to w takim zamówieniu może się też znaleźć ramka pojedyncza Dante.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close