Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 11:39 Inne

Lamele ścienne – ciekawe rozwiązanie używane w wykończeniu wnętrz

Wnętrzarskie trendy mocno się zmieniają z upływem czasu. To, co akurat jest modne w temacie wykończenia wnętrz głównie zależy od dostępności materiałów. Nie mniej ważne są technologiczne nowinki oraz nowe rodzaje materiałów. Takie nowości ukazują się co pewien czas, ale aktualnie dostępna pula materiałów wykończeniowych pozwoli tworzyć ogromną ilość ciekawych, interesujących projektów. Pośród nich każdy klient wyszuka to, co będzie się podobało. A możliwości projektowe ogranicza jedynie wyobraźnia osoby projektujące. No i oczywiście końcowy budżet klienta.

Jednym z popularnych rozwiązań są lamele. To są listewki ułożone w pewnej odległości od siebie pod kątem prostym do powierzchni do której są przyczepione. Ułożenie w takiej formie daje parę korzyści. Po pierwsze, zmienia się optyka w pomieszczeniu. W zależności od kierunku w jakim są ułożone otrzymuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Po drugie lamele ścienne sprawiają wrażenie głębi. I po trzecie te elementy świetnie rozpraszają dźwiękowe fale, zapewniając przyjemną akustykę w pomieszczeniu i jednocześnie trochę je wygłuszając.

Tyle zalet mają te cienkie listewki. Jeżeli się doda, że to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, to przepis na sukces jest gotowy. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że lamele cieszą się wielką popularnością zarówno wśród projektantów jak i klientów. W zależności od zastosowanych materiałów i wielkości modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnych pomieszczeń. Dopełniać nimi można ekskluzywne wnętrza, ale równie dobrze odnajdą się w prostym skandynawskim stylu czy surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close