Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 12:24 Inne

Kto powinien się postarać o wykonanie świadectwa energetycznego

Jakiś czas temu nastąpiły zmiany w przepisach związanych ze świadectwami energetycznymi. Całkiem niedawno jeszcze objęte nimi były jedynie obiekty postawione po 2009 roku, lecz obecnie obowiązek ten przeszedł na wszystkie. W przypadku starszych obiektów nie trzeba od razu ich robić, za to są konieczne w przypadku sprzedaży czy wynajmu. Wtedy kopia tego świadectwa przekazana zostać musi nowemu najemcy albo kupującemu. Lecz i tutaj są planowane zmiany, być może że za jakiś czas trzeba będzie ono konieczne dla każdego budynku, nawet takiego który nie będzie wynajmowany czy sprzedawany.

Samo Świadectwo energetyczne Police to dokument, który przede wszystkim zawiera informacje na temat zapotrzebowania nieruchomości na energię. To zapotrzebowanie dotyczy przede wszystkim ogrzewania i chłodzenia, lecz również podgrzewania wody czy wentylacji. W takim dokumencie muszą być zawarte informacje o rodzaju i przeznaczeniu obiektu, roku w którym został oddany do użytku a także powierzchni ogrzewanej i całkowitej.

Do oceny charakterystyki energetycznej budynku pod uwagę są także brane wskaźniki zapotrzebowania na energię. Obowiązek posiadania tych dokumentów daje z jednej strony informację na temat tego, jakich wydatków możnasię spodziewać przy ich użytkowaniu, a z drugiej motywuje właścicieli do szukania rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie na energię. Takie Świadectwa energetyczne Police nie są zbyt trudne do otrzymania, ponieważ ich robieniem zajmuje się wiele osób.

Liczyć się jednak trzeba z pewnymi wydatkami, jakie w dużym stopniu zależą od rodzaju budynku i jego lokalizacji. Ceny zaczynają się od trzystu złotych za zbadanie niewielkiego mieszkania do prawie dwóch tysięcy za wielorodzinne budynki. Lecz jest to nieduży wydatek w stosunku do grzywny, jaka może zostać nałożona nakładana na osoby nie dysponujące takim dokumentem. Grzywna taka wynieść może nawet do 5 tysięcy, i obejmuje także wystawianie świadectw w oparciu o nieprawdziwe dane. Świadectwa wystawiane są na okres dziesięciu lat, jaki może zostać skrócony w przypadku jakiś większych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close