Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 12:07 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Biznes, Finanse

Główne wiadomości na temat certyfikatu energetycznego

Podstawowe informacje w temacie certyfikatu energetycznego można odnaleźć na stronie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo energetyczne nieruchomości ukazuje zapotrzebowanie obiektu na energię konieczną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej a także klimatyzacji i oświetlenia. W dodatku określa on źródła pochodzenia energii i wytwarzanie CO2 przez wyznaczony budynek. Przedłożone charakterystyka energetyczna umożliwi pozycję budynku w klasyfikacji energetycznej według energii koniecznej do funkcjonowania lokalu użytkowego, z uwzględnieniem zastosowanych rozwiązań związanych z konstrukcją i instalacjami.

Świadectwo to jest nową częścią dokumentacji technicznej obiektu. Obowiązujące przepisy wprost wskazują, że certyfikat energetyczny powinien mieć każdy dom, mieszkanie, lokal usługowy, czy obiekt magazynowy. Agencja wystawia dla klientów tego typu dokument w okresie od trzech do 5 dni, lub też w 24 godziny, jeśli ktoś tego potrzebuje.

Z tego względu dotychczasowi zleceniodawcy są nad wyraz usatysfakcjonowani ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zapisane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków a także otrzymuje indywidualny numer. Certyfikaty wykonane przez inżynierów mających do tego stosowne pełnomocnictwa są w zgodzie z bieżącym prawem. Jeżeli świadectwo energetyczne nie będzie dla danego obiektu wystawione, to właściciel może dostać karę pieniężną a także zakaz podpisywania umów powiązanych z nieruchomościami. Sporządzone świadectwo energetyczne obowiązuje przez dziesięć lat od momentu wykonania lub do czasu, w którym w określonym budynku będą przeprowadzane zmiany powiązane z termomodernizacją.

Certyfikaty sporządzone są na równi w formie elektronicznej, jak i jako wydruk. Są one uznawane przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, jak i przez PINB. Jest to istotna część dokumentacji przypisanej do wynajmu, sprzedawania lub pozwoleń na korzystanie z budynku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close