Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 12:40 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

Różnice między śrubami zwykłymi a ocynkowanymi

Złączenia różnych konstrukcji można wykonać różnymi sposobami. Bardzo często są wykorzystywane śruby, które sprawdzają się doskonale w najróżniejszych zastosowaniach. Projektanci do wyboru mają dwa główne ich typy. Najmniej kosztują typowe śruby wykonane ze zwykłej stali. Najczęściej są one pokryte warstwą oleju, co chroni przed szybkim powstawaniem rdzy, ale później trzeba je pomalować. Jeśli się tego nie zrobi to już po kilku dniach rozpocznie się korodowanie, narażając tym samym konstrukcję na zniszczenie. Drugą opcją są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym.

Cieniutka cynkowa warstwa umieszczona na ich powierzchni bardzo skutecznie chroni przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Takie śruby bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, nie będzie więc więc potrzeby ponoszenia kosztów związanych z systematyczną konserwacją. Co istotne, nawet w przypadku niewielkich uszkodzeń cynkowej warstwy na powierzchni dalej ochrona przed rdzewieniem będzie skuteczna. Śruby ocynkowane nieco więcej kosztują niż zwykłe, lecz odpada przy nich konieczność malowania, więc koniec końców ogólne koszty okazać się mogą bardzo porównywalne.

Kupić je można w wielu miejscach, w tym także w licznych internetowych sklepach. Żeby taki znaleźć, wystarczy w wyszukiwarce wpisać zamów – śruby z łbem sześciokątnym i sprawdzić uzyskane wyniki. W tego typu internetowych sklepach można też poprosić o fachową poradę, jeżeli ktoś będzie potrzebował dobrać odpowiedni rodzaj śrub do swoich prac, to na pewno otrzyma kompleksową pomoc.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close