Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 13:17 Motoryzacja, Transport

Preparaty do regeneracji do silników i skrzyń biegów – jak je stosować

Chyba każdy właściciel samochodu chciałby, żeby jego auto służyło mu możliwie jak najdłużej. Jednak żeby rzeczywiście ta, to o swój pojazdy należy zadbać odpowiednio, na przykład systematycznie wymieniając oleje i filtry. Lecz nawet mimo używania dobrych jakościowo olejów i tak jakieś zużycie poszczególnych elementów się pojawi, zwłaszcza jeżeli przejechana będzie duża liczba kilometrów. Z tego też powodu od pewnego można stosować różnego rodzaju preparaty do regeneracji, przy pomocy których można ograniczyć zużywanie. Takie środki wytwarzają na powierzchni pracujących elementów ceramiczną warstwę.

Powłoka ta jest cienka, a równocześnie bardzo wytrzymała. Dodatkowo dobrze się ślizga, co niesie ze sobą liczne korzyści. Przede wszystkim dzięki niskiemu tarciu jest mniejszy opór układu i potrzebuje on mniej energii do napędzania. W niektórych przypadkach można uzyskać oszczędności na zużyciu paliwa przekraczające dziesięć procent, tak więc tak mało wcale to nie jest. Poza tym twardsza warstwa to niższe zużycie poszczególnych elementów podczas pracy i wydłużenie tym samym żywotności silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, bowiem środki do regeneracji można też stosować w innych mechanizmach, typu skrzynie biegów czy przekładnie.

W ich przypadku zastosowanie takich środków zmniejsza wibracje i głośność pracy, zwiększając tym samym płynność działania. A używanie ich jest bardzo proste i nie wymaga odwiedzania mechanika czy rozbierania jednostki napędowej. Najczęściej wystarczy wlać wyznaczoną ilość środka do wlewu oleju, w zależności od zrobionego przebiegu oraz wielkości jednostki. Nie ma ograniczeń z uwagi na używane paliwo czy też stopień zużycia, przy mocniej użytkowanych silników być może należy trochę zwiększyć ilość zastosowanego preparatu. Osoby zainteresowane bardziej tą tematyką dużo informacji mogą znaleźć w sieci. Wystarczy że w oknie wyszukiwarki wprowadzą hasło Jak przygotować sprzęt ogrodowy do sezonu i sprawdzą otrzymane strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Close