Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 08:09 Dom, Ogród

Klimatyzator w niewielkim wnętrzu – formalności, jakie są do spełnienia

Przy letnich upałach często trudno jest dać sobie radę w mieszkaniu, jeśli się nie ma tam klimatyzacji. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań z południowej strony, jakie mogą się naprawdę mocno nagrzewać, pomimo zasłaniania okien. Z tego też powodu rosnąca liczba posiadaczy takich mieszkań zaczyna się decydować na zamontowanie układu klimatyzacji, dzięki której będzie można zaznać jakąś ochłodę. Przy domach jednorodzinnych z zamontowaniem takiego układu nie będzie żadnego problemu, lecz w budynkach wielorodzinnych sytuacja nieco odmiennie wygląda. Żeby można było taki klimatyzator z funkcją grzania zamontować legalnie na elewacji, to spełnić należy niezbędne formalności. Ale i tak nie zawsze otrzyma się zgodę, i wówczas szukać trzeba jakiejś innej opcji.

Przede wszystkim należy rozpocząć od złożenia w spółdzielni lub wspólnocie mieszkańców odpowiedniego wniosku. Podać w nim należy niezbędne informacje które dotyczą miejsca instalacji i technicznych aspektów, typu poziom hałasu czy metoda radzenia sobie z wodą. Niekiedy będzie też konieczne otrzymanie zgody od sąsiadów, z czym jak pokazuje praktyka bywa bardzo różnie. Jeżeli złożony wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to klimatyzacja do mieszkania 40m2 może zostać instalowana. Rzecz jasna musi to zrobić jakaś profesjonalna firma, taka jak na przykład cold-man.pl, która ma odpowiednią praktykę w realizowaniu takich prac a także wszystkie niezbędne certyfikaty.

Pracownicy tego typu firmy mogą także pomóc w doborze najlepszych rozwiązań oraz opracowaniu dokumentów do złożenia. Jeśli na montaż systemu na elewacji zgoda nie zostanie udzielona, to zastanowić się można nad balkonem, jeśli ktoś taki posiada. Tu już żadne pozwolenia nie są potrzebne, lecz wtedy trzeba się liczyć z mniejszą ilością miejsca z powodu konieczności ustawienia jednostki zewnętrznej. Pewnym wyzwaniem może też być odprowadzanie skroplin, które są wytwarzane podczas pracy. Skropliny takie można odprowadzać do systemu kanalizacji, jeśli będzie taka możliwość, albo zbierać je w specjalnym zbiorniku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close