Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 12:35 Budownictwo, Przemysł

Jakie plusy ma wykonanie stropu ze specjalnych płyt

Budowa domu to bardzo duże wyzwanie finansowe i logistyczne, lecz również i konieczność wybrania różnych technologii i rozwiązań. Wiele osób jest przyzwyczajonych do tradycyjnych metod, i niechętnie sięga po nowinki technologiczne. A tych jak się okazuje w branży budowlanej nie brakuje, znacząco one mogą zmniejszyć czas inwestycji a także ograniczyć koszty. Jednym z takich rozwiązań, jakie w ostatnich czasach się cieszy rosnącym zainteresowaniem, są płyty stopowe z prefabrykatów. Stosowane one były powszechnie w blokach wielorodzinnych stawianych z wielkiej płyty, gdzie całość budynku stawiana była z klocków z betonu.

Wiele lat temu próbowano je także wykorzystać w budownictwie jednorodzinnym, lecz z powodu swoich niedoskonałości nie zdobyły one dużej popularności. Całkowicie odmiennie dziś wygląda sytuacja, ponieważ obecne płyty stropowe kanałowe bardzo się różnią od tego, co proponowano kiedyś. Metoda ich wytwarzania pozwoliła ograniczyć ich najważniejsze wady, między innymi pękanie na połączeniach, a posiadają one sporo istotnych zalet. Po pierwsze naprawdę szybki i sprawny będzie ich montaż, bez konieczności wykonywania jakiś specjalnych prac przygotowawczych. Strop w całości robiony jest w fabryce, zgodnie z dostarczonym projektem. Tam wszystkie części są zbrojone, zalane betonem, a później wysychają one uzyskując odpowiednią mechaniczną wytrzymałość. Następnie wszystko jest przewożone na budowę i kładzione na ścianach.

Nie trzeba wykonywać kłopotliwych szalunków czy później czekać kilka dni na rozpoczęcie kolejnych prac, ponieważ już w tym samym dniu można dalej działać. Daje to duże oszczędności czasowe, które w wielu przypadkach mają dużo znaczenia. Czas, który producent prefabrykatów betonowych potrzebuje na wykonanie wszystkiego wynosi przeważnie kilka tygodni, tak więc jeśli się wszystko odpowiednio zaplanuje, to cała inwestycja powinna pójść sprawnie i szybko. Do montażu tego typu stropu niezbędny będzie odpowiedni sprzęt, i należy zwrócić uwagę na to, czy będzie on miał gdzie wjechać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Close