Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 09:50 Biznes, Finanse

Hostingi internetowych stron – jakie są ich często wybierane typy

W naszym internecie obecnie funkcjonuje kilka milionów internetowych stron, które każdy z użytkowników może przeglądać. Aby to jednak było wykonalnemożliwe, to każda taka strona musi być umieszczona na jakimś fizycznym serwerze podpiętym do sieci internetowej. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może do tego zastosować swój komputer, lecz dużo lepszym rozwiązaniem są najróżniejsze hostingi. Dzięki temu, że fizycznie komputery umieszczone są w profesjonalnych serwerowniach, to znacznie zwiększa to bezpieczeństwo. Tego typu serwerownie dysponują licznymi zabezpieczeniami przed pożarem, zalaniem czy ingerencją niepowołanych osób, z tego też powodu stanowią dużo lepszą opcję niż komputer w domu czy firmie.

Obecnie dużym zainteresowaniem się cieszą trzy rodzaje takich hostingów. Wybór odpowiedniego będzie zależał od kilku czynników, ale przeważnie to będzie liczba użytkowników oraz obciążenie przy pracy. Jeśli dana strona nie ma dużej liczby odwiedzających, to bez problemów można się zdecydować na jeden z wielu współdzielonych hostingów. Jak sama ich nazwa mówi, na jednym serwerze jest umieszczonych między kilka a kilkanaście tego typu kont, i wszystkie one działają wspólnie. Dużym plusem takiego rozwiązania będzie to, że nie ma potrzeby się znania na administracji, ponieważ wszystkimi sprawami technicznymi będą się zajmować administratorzy firmy hostingowej.

Obecnie coraz częściej znajdują się też w ofercie konta przeznaczone pod konkretne zastosowania, na przykład takie jak hosting WordPress. Kolejną dostępną możliwością jest hosting VPS serwer. W jego przypadku także na jednej maszynie znajduje się parę kont, lecz każde z nich posiada gwarantowane zasoby w postaci pamięci, procesora i transferu. Przy tego typu produktach konieczne być może samodzielne zarządzanie kontem, lub za dodatkową opłatą wynajęcie administratora. Dla serwisów generujących duże obciążenia i ruch najbardziej optymalne będą dedykowane serwery. W takim przypadku klienci do dyspozycji otrzymują kompletną maszynę, tak więc nie będą się oni musieli dzielić jej zasobami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close