Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 13:20 Technologie

Czy da się naprawić zepsutą płytę główną w komputerze

Popsuty laptop dla wielu osób jest dużym utrudnieniem, ponieważ nie mogą oni wtedy do używać. Poza tym liczyć się trzeba z pewnymi wydatkami, wiążącymi się albo z naprawieniem, albo z kupieniem nowego urządzenia. Niejednokrotnie przyczyną takiej awarii są różnego rodzaju usterki na głównych płytach. W przypadku niektórych modeli wiadomo wręcz, co psuje się najczęściej, jeśli inżynierowie zrobili jakieś błędy w czasie projektowania. Jeśli faktycznie się zdarzy taka sytuacja, to trzeba zastanowić się dobrze co robić. W wielu przypadkach bowiem skuteczne naprawienie takiej płyty jest jak najbardziej możliwe, lecz nie zawsze to się będzie opłacało. To ma miejsce na przykład jeśli uszkodzeniu ulegnie graficzny procesor.

Bez żadnego problemu takie układy można znaleźć w sklepach, ale koszt ich może sięgać kilkuset złotych, a przecież jeszcze trzeba do tego dołożyć pracę. A za podobną kwotę można kupić porównywalny, używany sprzęt, i nie bawić się w żadne naprawy. Lecz dużo usterek, związanych na przykład z zasilaniem, da się naprawić znacznie taniej, i wówczas faktycznie warto zdecydować się na coś takiego. Jednak bez zdiagnozowania trudno będzie określić koszty naprawy, a ta możliwa będzie jedynie po dostarczeniu sprzętu do serwisu. Przeważnie taka diagnoza polega na rozłożeniu laptopa i weryfikacji napięć w charakterystycznych, wyznaczonych miejscach.

Z tego też powodu serwisanci często korzystają ze schematów płyt głównych poszczególnych producentów, które można na przykład znaleźć w sieci. Starczy wpisać w wyszukiwarce słowa boardview lenovo, a później przeglądnąć otrzymane wyniki. Jeśli namierzy się uszkodzenie i właściciel laptopa podejmie decyzję o naprawie, to trzeba ją będzie jeszcze dobrze zrobić. Główne płyty to skomplikowane elementy, i potrzebują dużej dokładności i precyzji, lecz również i umiejętności osoby, która będzie się tym zajmowała. Z tego też powodu do takich napraw będą potrzebne wyspecjalizowane urządzenia, zwykły odsysacz i lutownica raczej nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close