Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 10:15 Zdrowie, Medycyna

Czemu regularne przeglądy zębów są takie ważne

O tym, że trzeba regularnie dbać o stan swoich zębów przez ich regularne szczotkowanie, wiedzą już nawet maluchy. I faktycznie, taka systematyczna higiena jamy ustnej jest bardzo potrzebna, ponieważ zapobiega się tym sposobem rozwojowi próchnicy. Ale jeżeli nawet tak faktycznie jest, to tak czy inaczej warto co najmniej raz w roku się wybrać na całościowy przegląd. Takie przeglądy u dużej części stomatologów są bezpłatne, a jeśli nie, to do zapłacenia będzie jakaś symboliczna kwota. W czasie takiego przeglądu stomatolog Radzymin dokładnie sprawdzi stan całego uzębienia, i jeżeli trafi na ubytki, to zaproponuje odpowiednie leczenie.

W przypadku małych dziur takie leczenie naprawdę będzie bezbolesne i szybkie, przeważnie można to załatwić podczas jednej wizyty. Jeśli jednak będzie większy ubytek, a dodatkowo pojawi się ból, to wtedy będzie to większe wyzwanie. Współczesna stomatologia Radzymin daje całkiem sporo możliwości przy bardziej poważnych przypadkach, ale zawsze będzie się to wiązało z dłuższym czasem i wyższymi wydatkami. Te wzrosną zaś dość mocno, jeśli konieczne będzie kanałowe leczenie. Jego koszt to co najmniej trzysta za jeden kanał, tak więc przy zębie z tyłu z pewnością na tysiącu się nie skończy. Mogą się też pojawić sytuacje, kiedy mimo wysiłków zęba nie uda się uratować i niezbędne będzie usunięcie go.

Na szczęście w takich przypadkach także są pewne możliwości na to, aby zamiast straconego zęba wstawić sobie nowy. Doświadczony protetyk Radzymin przykładowo może wykonać koronę lub most, a jeżeli ktoś będzie miał finansową możliwość, to również implant. Jednak w takim przypadku trzeba się liczyć z jeszcze większymi kosztami, z tego też powodu zdecydowanie lepszą opcją jednak będzie regularnie dbać o stan zębów. Przegląd u dentysty zajmie maksymalnie kilkadziesiąt minut, a jeżeli znalezione zostaną jakieś ubytki to również szybko je można wyleczyć. A jednak będzie dużo tańsza i ostatecznie mniej boląca opcja w porównaniu z koniecznością kanałowego leczenia czy wyrywania zęba, którego nie da się uratować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close