Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 14:00 Budownictwo, Przemysł

Bentonitowe maty – jaka jest ich konstrukcja

Ochrona przed wodą i wilgocią jest ogromnie ważna dla trwałości różnego rodzaju obiektów przemysłowych i budynków. Pozwolenie na to, aby wilgoć pojawiła się w środku to ryzyko nie tylko różnych uszkodzeń i narażenia na korozję, lecz również i rozmaite kłopoty wiążące się z niszczeniem wyposażenia. Z tego też powodu niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przed oddziaływaniem wody, przy wykorzystaniu najróżniejszych metod. Wśród nich w ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć bentonitowe maty. Głównie są one bardzo skuteczne, co wraz z niezbyt wysokim kosztem stanowi skuteczną i trwałą ochronę. Tego typu maty wytwarzane są za pomocą specjalnej metody igiełkowania, w jakiej warstwy takiej maty zespajane są ze sobą za pomocą niewielkich igiełek, co daje wysoki poziom zespolenia i jednolity rozkład bentonitu we wnętrzu.

Różnych warstw w typowych matach jest trzy, chociaż na rynku występują też inne rozwiązania. Zewnętrzne warstwy stanowi mocna i wytrzymała geotkanina. Posiada ona obniżoną przepuszczalność, a jednocześnie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu w standardowych zastosowaniach nie powinno być ryzyka jakiegoś przypadkowego uszkodzenia, i takie rozwiązanie może być z powodzeniem używane. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to kupić też można maty mające dodatkową warstwę polimeru, jaki znacząco poprawia wytrzymałościowe parametry.

Między warstwami geotkaniny umieszczana jest cienka warstwa bentonitu. Materiał ten cechuje duża pochłanialność wody, i w procesie tym zmienia się on w uszczelniający żel. Żel ten przenika do wszystkich szczelin murów czy fundamentów, i chroni dzięki temu przed przenikaniem wody do wnętrza. Bentonitowe maty są często wykorzystywane do izolacji obiektów przemysłowych, domów i innych budynków, stosować je także można w zbiornikach retencyjnych czy wałów przeciwpowodziowych. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może w oknie wyszukiwarki podać hasło landfill base i przejrzeć otrzymane strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Close